конспект уроку закінчення у а в іменниках 2 відміни
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого - повторити й узагальнити засвоєний учнями теоретичний матеріал про іменники II відміни; сприяти виробленню в учнів навичок правильної вимови та написання відмінкових закінчень іменників; удосконалювати навички правильного їх вживання в усному й писемному мовленні. Розробка уроку «Букви -а (-я), -у (-ю) в закінченнях іменників чоловічого роду ІІ відміни» з української мови в 6-му класі. Завантажити Urok.doc (71.00 Кб.) Формат файлу: .doc.
Урок-дослідження. Поглибити знання учнів про іменник як частину мови; з'ясувати правила правопису букв –а(-я), -у(-ю) в іменниках II відміни однини в родов Учні повинні вміти: знаходити іменники другої відміни у текстах, використовувати їх у власних висловлюваннях, працювати з орфографічним словником, розкривати значення омонімів. Хід уроку. Емоційне сприйняття уроку. – Які закінчення мають іменники II відміни. 3. Повідомлення теми, мети уроку. Роль слів, які ми вживаємо, дуже вагома. Мабуть, не помилюсь, коли скажу, що слова як явища природи. Вживаючи їх у мовленні, ми створюємо сонячну днину, то навіюємо туман.
Конспект на урок Українська мова скачати. Урок-ділова гра "Букви -а(-я), -у(-ю) в закінченнях іменників ІІ відміни чоловічого роду в родовому відмінку однини". Опис документу: Матеріал уроку допоможе повторити й узагальнити засвоєний школярами теоретичний матеріал про іменники II відміни; удосконалювати навички правильної вимови та написання відмінкових закінчень іменників, їх уживання в усному й писемному мовленні; формувати вміння використовувати здобуті знання на практиці; розвивати інтелект школярів, кмітливість, винахідливість, їх словниковий запас, уміння співпрацювати; виховувати бажання досягати високих результатів.
Мета: повторити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови, з’ясувати особливості відмінювання іменників ІІ відміни; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити іменники ІІ відміни у текстах, визначати їх роль у реченнях; розвивати творчі вміння використовувати іменники ІІ відміни у різних формах під час складання власних усних і письмових висловлювань; за
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок. ХІД УРОКУ. · Знайти в тексті іменники ІІ відміни у формі однини родового відмінка. · Які закінчення мають ці іменники? Пояснити, які іменники мають закінчення -у (-ю), а які — -а (-я)? ІV. Усвідомлення учнями теоретичного матеріалу в процесі практичної роботи. Робота з підручником. · Розглянути матеріали підручника і скласти монологічне висловлювання про особливості вживання закінчень -а (-я), -у (-ю) в іменниках ІІ відміни чоловічого роду у формі родового відмінка. · Дібрати власні приклади і записати їх. V. Виконання творчих завдань. Розподільний диктант. · Записати іменники в дві колонки: у першу ті,
Урок № 61.Тема: Закінчення іменників у родовому відмінку множини. Основна мета уроку: ознайомитись із правописом закінчень іменників у родовому відмінку множини; перевірити рівень сформованості знань за темою «Іменник». Посилання на відео урок а) нульове закінчення мають іменники твердої, м’якої та мішаної груп: баб (і бабів), губ (і губів), доріг, машин, назв, свобод, фабрик, шкіл; бур, долонь, легень (і легенів), надій, робітниць; круч, меж, площ; б) кілька іменників жіночого роду закінчуються на -ей: мишей, свиней, сімей, статей (від стаття) та ін.; в) закінчення -ів мають деякі іменники. Родовий відмінок. У родовому відмінку множини іменники другої відміни мають закінчення -ів (-їв), нульове закінчення та -ей.
Складні випадки відмінювання іменників. Закінчення іменників і відміни в орудному відмінку. За яким принципом іменники поділяються на відміни? Іменники якої відміни поділяють на тверду, м’яку і мішану групи? · Які особливості відмінювання іменників І відміни? Наведіть приклади. · З’ясуйте, які серед поданих іменників можуть вживатися і в однині, і в множині. Поставте їх у форму орудного відмінка. Птаство, канікули, межа, депо, мрія, доля, молоко, терези, груша, боротьба, вежа, задача. · Чому закінчення у них різне?
Закінчення іменників II відміни чоловічого роду в родовому відмінку однини (закінчення -а(-я) чи -у(-ю), в інших відмінках, назви чітко й нечітко окреслених предметів і понять. Вправи з мови on-line. Назви населених пунктів у родовому відмінку однини мають закінчення -а (у давнину населені пункти були чітко обмежовані захисними валами, ровами, частоколами): Київ — Києва, Херсон — Херсона, Тернопіль — Тернополя, Конотоп — Конотопа, Лондон — Лондона, Париж — Парижа. Назви територій мають закінчення –у: Крим — Криму, Поділ — Подолу, Китай — Китаю.
Инфоурок › Украинский язык ›Конспекты›Конспект уроку на тему:"Відмінювання іменників чоловічого та жіночого роду із закінченням -а, (-я) в однині (родовий та орудний відмінки)". Мета: формувати уміння відмінювати іменники чоловічого та жіночого роду із закінченням -а, (-я) в однині, продовжити роботу над формуванням вміння встановлювати зв’язок слів у реченнях та словосполученнях, закріплювати знання відмінкових питань до іменників, розвивати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати мовні явища, формувати навички самоосвітньої діяльності, виховувати спостережливість. Скільки відмінків в українській мові на відміну від російської? Назвіть їх. Іменник у якому відмінку завжди вживається із прийменником?
ІМЕННИК. Урок № 26. Тема: Відмінювання іменників другої відміни. Мета: формувати вміння відмінювати іменники другої відміни та навички правопису їхніх відмінкових закінчень, особливу увагу звернути на закінчення родового відмінка однини, повправляти учнів у виділенні орфограми “Букви а, я, у, ю в родовому відмінку однини іменників другої відміни” та обгрунтуванні написання закінчень родового відмінка відповідними орфографічними правилами; розвивати вимовну культуру, дикцію; виховувати повагу до усної народної творчості. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник. Хід урок
Відмінювання іменників ІІ відміни. - План-конспект уроку (розробка уроків) - Літературне місто - Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс. - Мета: систематизувати знання учнів про іменники ІІ відміни, дати поняття про поділ цих іменників на групи, формувати вміння відмінювати іменники ІІ. Мета: систематизувати знання учнів про іменники ІІ відміни, дати поняття про поділ цих іменників на групи, формувати вміння відмінювати іменники ІІ відміни; сприяти збагаченню словникового запасу учнів; розвивати логічне мислення, пам’ять. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал. Хід УРОКІВ. I. Актуалізація опорних знань учнів. 1. Перевірка домашнього завдання.
Тема уроку Правопис ненаголошених відмінкових закінчень імен іменників Опис Пропоную вам конспект уроку української мови в 4 класі правопис ненаголошених відмінкових закінчень імен іменників даний матеріал буде корисним вчителям початкових класів. Мета: закріплення та узагальнення знань про відмінюванні імен іменників, опрацювання правопису ненаголошених
Мета: навчальна : повторити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови; з’ясувати правила правопису -а (-я), -у (-ю) в закінченнях чоловічого роду ІІ відміни однини; формувати вміння знаходити іменники другої відміни в тексті, визначати їх роль у реченні; розвивальна : розвивати творчі вміння використання іменників у власних висловлюваннях; навички складання усного монологічного висловлювання; виховна : виховувати уважність, чуйність, спостережливість за явищами.
Відмінювання іменників ІІ відміни. - План-конспект уроку (розробка уроків) - Літературне місто - Онлайн-бібліотека української літератури. Освітній онлайн-ресурс. - Мета: систематизувати знання учнів про іменники ІІ відміни, дати поняття про поділ цих іменників на групи, формувати вміння відмінювати іменники ІІ. Мета: систематизувати знання учнів про іменники ІІ відміни, дати поняття про поділ цих іменників на групи, формувати вміння відмінювати іменники ІІ відміни; сприяти збагаченню словникового запасу учнів; розвивати логічне мислення, пам’ять. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал. Хід УРОКІВ. I. Актуалізація опорних знань учнів. 1. Перевірка домашнього завдання.
Конспект уроку: Відмінки іменників, їхнє значення. Поділ іменників на відміни. Відмінювання іменників І відміни. 29.11.2013. Відмінювання iменників. Подiл їхніх на відміни. За належнiстю до роду й за характером відмiнкових закінчень iменники розподіляються на чотири відмiни. I відміна. Дo першої відмiни відносяться іменники жіночого і чоловічого та подвійного роду з закiнченням -а, -я (правда, ідея, Микола, сoбака, невдаха, суддя). Залежно від кiнцевого пригoлосногo оснoви іменники I відмiни розподіляються на три групи: тверду, м'яку та мішану. До твердої групи відносяться іменники, основа котрих закiнчується на твердий приголосний й що отримали закінчення -а: стoрона, береза, Катерина, невдаха.
Закінчення родового відмінка однини іменників другої відміни У родовому відмінку однини іменники другої відміни мають закінчення -а (-я), -у (-ю). Уживання закінчень пов'язане з лексичним значенням іменників. Поставте іменники у формі родового відмінка однини. Звіртеся з таблицею. Закінчення деяких іменників другої відміни залежить від наголосу: • моста — мости; • стола — столу. Прочитайте. Визначте іменники, які у формі родового відмінка однини можуть мати інше закінчення. Поясніть, від чого залежить вибір відмінкового закінчення. Підготовка до уроків і все це безкоштовно скачати чи готуватись онлайн, підручники скачати безкоштовно, онлайн уроки, курс української мови, питаня та відповіді.
Конспекти уроків вчителя. Відмінювання іменників. Поділ іменників на відміни. Мета: повторите й поглибити знання учнів про іменник як частину мови, сприяти зміцненню навичок визначення відмін іменників, їх виділення та розрізнення у реченнях і текстах; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити іменники в текстах, визначати їх роль у реченнях; розвивати творчі вміння використовувати іменники у власних висловлюваннях; виховувати бережливе ставлення, любов і повагу до тваринного світу. Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок на основі набутих знань. ХІД УРОКУ. І. Організаційний
Мета уроку: поглиблювати знання учнів про іменник, ознайомити з принципом поділу іменників на відміни, виробляти уміння правильно визначати відміни іменників, різні відмінкові форми усіх чотирьох відмін; формувати навички вживання іменників, що належать до різних відмін, розвивати усне й писемне мовлення, творче і логічне мислення, пізнавальну активність, пам’ять, увагу, спостережливість, самостійність; виховувати кмітливість, культуру мовлення, наполегливість, зацікавленість і шану до народних звичаїв, обрядів. Обладнання: підручник, картки – завдання, таблиця «Поділ іменників на відміни», ка
Особливості відмінювання іменників 2 відміни. У Р.в. іменники 2 відміни залежно від їх значення мають закінчення -а (-я), -у (-ю). В останній редакції "Українського правопису " уживання варіантів -а (-я), -у (-ю) пояснюється таким чином: Закінчення -а,-я мають іменники, що означають Закінчення-у, -ю мають іменники, що означають: 1. речовину, масу, матеріал: азоту, спирту, меду, але хліба; 2. збірні поняття: вишняку, факультету, товару; назви кущових і трав'янистих рослин, назви сортів плодових дерев: звіробою, очерету, ячменю, але вівса; З. назви будівель, споруд, приміщень та їх частин: заводу, коридору, метрополітену, але якщо наголос падає на закінчення , то буде -а: гаража, млина.
Чим тісніше пов’язаний даний урок з іншими уроками, тим більш закінченим, цільним буде урок сам по собі, тим глибшими будуть знання учнів. Продумування плану відразу кількох уроків, формулювання триєдиної мети кожного уроку та його місця в системі уроків, – дає можливість установити взаємозв’язки між уроками й домогтися раціональної витрати часу Першокласники-2020. РАНКОВІ ЗУСТРІЧІ. - надписати над іменниками, в якому відмінку вони вжиті в реченні; - поїси підкреслює учень орфограми в реченні, пояснимо (клас), як ви розумієте це прислів'я; - які ще прислів'я мають схоже пояснення? В очі лисицею, а за очі вовчицею. ФІЗ. ХВИЛИНКА.
Коментарі
Дописати коментар